Ana Sayfa / Eğitim / ÖSYM KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınav giriş belgeleri açıklandı

ÖSYM KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınav giriş belgeleri açıklandı

ÖSYM KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınav giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM tarafından Ekim – Kasım 2016 tarihlerinde uygulanacak olan Ortaöğretim ve Önlisans sınavları için adayların KPSS sınav giriş belgesi yayınlandı.

16 Ekim 2016 Pazar günü yapılacak olan KPSS Ortaögretim/Ön lisans sınav giriş yerleri adaylar tarafından merakla bekleniyordu.  Sınav yaklaşırken adaylar sınav giriş belgesini ve sınav yerlerini ÖSYM internet sitesinden öğrenebilecekler.

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle denildi;

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans:Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

16 Ekim 2016 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atama işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

Adaylara saygı ile duyurulur.

SINAVA GİRECEKLER DİKKAT!

2016-KPSS’ye başvuran adaylar için ayrı ayrı Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden, ilgili sınav/test tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir.

KPSS Ortaögretim/Ön lisans (Ön Lisans Düzeyi) – 16 Ekim 2016

KPSS Ortaögretim/Ön lisans (Ortaöğretim Düzeyi) – 20 Kasım 2016

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Testi – 4 Aralık 2016

Adaylar girdikleri sınava ait Sınava Giriş Belgesini ve kimliklerini yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belgeler olmadan sınava girmek mümkün değildir. DHBT’ye girme isteğini Aday Başvuru Formunda belirtmeyen adaylar için DHBT Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

About editor

EDİTÖR'DEN

2016 KPSS Ön Lisans soruları ve cevap anahtarı yayımlandı

2016 – KPSS Ön Lisans Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir