Ana Sayfa / Gündem / AK Parti önce reddetti sonra kabul etti

AK Parti önce reddetti sonra kabul etti

MHP’nin çocuk istismarlarının araştırılması ve önlenmesine yönelik araştırma komisyonu kurulması için yaptığı teklif AK Parti’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Daha sonra gelen tepkiler üzerine AK Parti geri adım attı. CHP, HDP ve MHP grup başkanvekilleriyle görüştüğünü ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, üç muhalefet grubuyla da çocuk istismarı konusunda verilecek ortak bir önergeyle, Parlamento çatısı altında araştırma komisyonu kurulması ve konunun incelenmesi konusunda mutabakata vardıklarını söyledi.

AK Parti’li vekillerin oylarıyla reddedildi
Komisyon önerisi oylanırken, AK Parti’li milletvekillerin dışarıda olduğu ve ilk etapta evet oyunun çıktığı belirtildi. Meclis Başkanı’nın oylamayı kabul etmemesinin arından tekrar edilen yeni oylamada AK Parti’liler salona girerek hayır oyu kullandı. Böylece önerge reddedilmiş oldu.

Meclis’teki tepki AK Parti’ye geri adım attırdı
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, yaptığı açıklamada, bugün TBMM Genel Kurulunda çocuk istismarıyla ilgili tartışmalar yaşandığını belirterek, “Bu tartışmalar esnasında mesele, kimi zaman siyasi rekabet konusu haline de gelir gibi oldu. Esasen bunu biz istemediğimiz gibi, diğer partilerin de istemediğini biliyoruz. Çünkü, bazı hassasiyetler ortaktır ve siyasi farklılıklar ötesinde herkesin sahip çıkması gereken değerlerdir” dedi.

Akşam saatlerinde, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekilleriyle görüştüğünü ifade eden Bostancı, üç muhalefet grubuyla da çocuk istismarı konusunda verilecek ortak bir önergeyle, Parlamento çatısı altında araştırma komisyonu kurulması ve konunun incelenmesi konusunda mutabakata vardıklarını söyledi.

About editor

EDİTÖR'DEN

Ömer Halisdemir’in öğrencisi o gece yaşananları anlattı

Darbeci Semih Terzi’yle Özel Kuvvetler’e giden ekipteki Astsubay Hasan Aksoy, 15 Temmuz gecesini anlattı “Çamların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir