Ana Sayfa / Gündem / Aydın Doğan’a kötü haber!

Aydın Doğan’a kötü haber!

Aydın Doğan’a kötü haber ! İşte hakkında istenen hapis cezası…

Aydın Doğan ve Ersin Özince dahil 47 şüphelinin İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Petrol Ofisi (POAŞ) üzerinden örgütlü biçimde akaryakıt kaçakçılığıyla suçlandığı iddianame kabul edildi.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince dahil 47 şüphelinin İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Petrol Ofisi (POAŞ) üzerinden örgütlü biçimde akaryakıt kaçakçılığıyla suçlandığı iddianame kabul edildi.

İddianamede, aralarında iş adamı Aydın Doğan, Ersin Özince, Hanzade Doğan Boyner, İmre Barmanbek’in de bulunduğu 47 şüphelinin ”kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet”, ”resmi belgede sahtecilik”, ”suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve ”örgüte üye olmak” suçlarından hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

Doğan ve Özince hakkında ”suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından 8,5 yıldan 24,5 yıla kadar ayrı ayrı hapis cezası istenen iddianamede, aralarında Hanzade Vasfiye Doğan Boyner’in de bulunduğu 45 şüpheli hakkında ise ”örgüte üye olmak”, “kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından 7,5 yıldan 21,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

2001-2008 yıllarını kapsayan 85 sayfalık iddianamesiyle ilgili ilk duruşmanın 13 Temmuz’da yapılmasına kararlaştırdı.

About editor

EDİTÖR'DEN

Ömer Halisdemir’in öğrencisi o gece yaşananları anlattı

Darbeci Semih Terzi’yle Özel Kuvvetler’e giden ekipteki Astsubay Hasan Aksoy, 15 Temmuz gecesini anlattı “Çamların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir