Ana Sayfa / Gündem / Meral Akşener tarih verdi

Meral Akşener tarih verdi

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, MHP’de olağanüstü kongrenin 15 Mayıs’ta yapılacağını söyledi. Akşener, ihtiyaten durdurma kararının verilmesiyle ilgili de mahkeme üyeleri hakkında HSYK’ya suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın programına konuk olan Başkan Adayı Meral Akşener, MHP’de çağrı heyetinin verdiği olağanüstü kongre kararının Tosya ve Germenek Asliye Hukuk Mahkemeleri’nin verdiği durdurma kararına tepki gösterdi.

Milletvekillerinin parti içi muhalefeti hedef alan bir metni okumadan imzalamaya zorlandığını iddia eden Akşener, “Son dönemde öğrendiğim şu. Üstü kapalı bir metin dolaştırılmış, bazı milletvekili arkadaşlar merak etmişler, okumuşlar. Son derece ağır ifadelerin de olduğu bir metin” diye konuştu.

Akşener şunları söyledi:

“Yargıtay işi uzatmak yerine derhal bir karar vermek zorunda. Saadet Partisi’nde 3 ay sonra geldi. Şimdi bunu o kadar uzatmadan karar vermesi lazım. Bugüne kadar yapılan hiçbir işlemde hukuki problemimiz yok bizim. Esas olan o partinin en üst organının irade beyanının yok farz edilmesi. Bu insanlar geldiler, nasıl diyecekler, hayır bakalım yapamazsınız. Nasıl olacak? Böyle bir şey olabilir mi?

15 Mayıs’ta orada olacağız. Eski İçişleri Bakanı’yım. Hadi bakalım, kolluk kuvvetleri ne yapacak görelim. Seçimli kongreyi yapmak istiyoruz ama o ikinci adım. Birinci adım şu malum durumu aşmak.

About editor

EDİTÖR'DEN

Ömer Halisdemir’in öğrencisi o gece yaşananları anlattı

Darbeci Semih Terzi’yle Özel Kuvvetler’e giden ekipteki Astsubay Hasan Aksoy, 15 Temmuz gecesini anlattı “Çamların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir