Karbonatlı su zayıflatır mı? Reviewed by Momizat on . Karbonatlı suyun vücudunuza pek çok faydası var. Karbonatlı suyla kilo vermek, çüğumuza yabancı bir zayıflama yolu olarak gelebilir. Ancak geleneksel kullanım a Karbonatlı suyun vücudunuza pek çok faydası var. Karbonatlı suyla kilo vermek, çüğumuza yabancı bir zayıflama yolu olarak gelebilir. Ancak geleneksel kullanım a Rating: 0
You Are Here: Home » Sağlık » Karbonatlı su zayıflatır mı?

Karbonatlı su zayıflatır mı?


39fb1131karbonatli_-su

Karbonatlı suyla kilo vermek, çüğumuza yabancı bir zayıflama yolu olarak gelebilir. Ancak geleneksel kullanım alanları olan hazımsızlık, vücuttaki fazla asit birikimini atmak, mide fesadına doğal çözüm sunmak gibi genel faydalarının yanında karbonatlı su aynı zamanda zayıflama amacıyla da kullanılıyor.

Peki karbonatlı su zayıflatırmı?

Metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini uzmanlar söylüyorlar. Bunu yapmanın en doğal yolu ise karbonatlı su içerek zayıflama oluyor. Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu konuda bizlere büyük bir fırsat sağlıyor. Özellikle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez kilo vermeyi neredeyse imkansız hale getirmektedir. Ortalama olarak sahip olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek gerekmektedir. Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayabiliriz. Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat adını verdiğimiz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürü ile doğal zayıflamanın yolu açılmaktadır.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Vücudun asit düzeyini azaltan karbonatlı su ile kilo verme kürünün yapılışı son derece basit. 1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave ettikten sonra karbonat eriyene kadar karıştırın ve günlük olarak ortalama 2 litre kadar tüketilecek. Yemeklerle su içmemelisiniz, bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edin. Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayın ve 30 dakika sonrasında kahvaltı edin.

© 2013 Kadın Nağme Tüm hakları saklıdır Kadinnagme.com

Close
Kadın Nağme... 'Dişi'tal mekanınız artık yayında!
Bizi sosyal medyadan takip edin

Facebook

Twitter

Scroll to top