Ana Sayfa / Magazin / Aleyna Tilki’ye yasak

Aleyna Tilki’ye yasak

16 yaşındaki Aleyna Tilki’nin içkili mekânlarda konser vermesine valilikten izin çıkmadı. .

16 yaşındaki şarkıcı, lise öğrencisi Aleyna Tilki’nin içkili mekânlarda sahneye çıkmasının kanunen yasak olduğu ortaya çıkmıştı. Aleyna Tilki’nin dün akşam Beyoğlu’nda sahneye çıkması planlanıyordu.

Ancak mekân dün sabaha karşı konserin iptal edildiğini açıkladı. Mekân, konserin neden iptal edildiğini ise izah etti:

VALİLİKTEN İZİN ÇIKMADI
“21 Ekim Cuma Günü yapılması planlanan Aleyna Tilki konserimiz için İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü’ne (Etkinlik Müracaatı) sahneye çıkma izin belgesi için mekânımız tarafından başvuru yapılmıştır. Aleyna Tilki’nin gece kulübümüzde sahneye çıkması İstanbul Valiliği’nce uygun görülmemiştir. Bu sebeple Aleyna Tilki konserimizi gerçekleştiremeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.”

YETKİLİLER HAREKETE GEÇMİŞTİ
Günaydın’ın manşete taşıdığı, 18 yaşından küçük bir çocuğun içkili mekânlarda çalışmasının çocuk istismarı suçuna gireceği yönündeki haberler, yetkilileri harekete geçirmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı da 18 yaş altı çocukları çalıştıran içkili mekânları mercek altına almıştı..

“FANLARIM VARDI”
Tilki geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir programda, “Sokağa çıktığımda herkes beni Aleyna geçiyor diye parmakla gösterirdi. Birinci sınıftan beri takıntılı fanlarım vardı” cümlelerini kullanmış, sosyal medyada egosu alay konusu olmuştu.

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

2000 yılında dünyaya gelen Aleyna Tilki aslen Konyalıdır. Şuanda halen lise öğrencisi olan Aleyna Tilki 1,65 boyunda ve 48 kilodadır.

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınan Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler olmuştur.

Son zamanlarda en çok dinlenen şarkılardan biri olan “Cevapsız Çınlama” şarkısı Emrah Karaduman desteğiyle güçlendirmiştir.

Kazandığı para ile müzik eğitimini sürdüreceğini belirten Aleyna Tilki’nin annesi ise Trabzon Ofludur.

Verdiği özel bir röportajda sesini annesinden aldığını ifade eden Aleyna Tilki çok ufak yaşlardan itibaren böyle bir yeteneğinin olduğunu ve annesinin onu hep desteklediğini belirtti.

About editor

EDİTÖR'DEN

aleyna-tilki

Aleyna Tilki’nin konserine bombalı saldırı

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi’ndeki bir salonda sahneye çıkan Aleyna Tilki, platformda şarkı söylerken patlama meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir