Ana Sayfa / Pratik Bilgiler / İşte çaydanlığı pırıl pırıl yapmanın püf noktası

İşte çaydanlığı pırıl pırıl yapmanın püf noktası

Çaydanlığın içindeki ve dışındaki kalıcı lekelerden nasıl kurtulunur?

Kadınların ortak sorunlarından biri olan çaydanlık lekelerinden anından kurtulmak mümkün. Peki çaydanlığın içindeki kireç lekesinden nasıl kurtulunur? Çaydanlık nasıl parlatılır? İşte çaydanlık temizlemenin en pratik yolu

SİRKE İLE ÇAYDANLIK TEMİZLİĞİ

1 bardak elma sirkesini çaydanlık içerisine katarak 15 – 20 dakika boyunca kaynatın. Daha sonrasında çaydanlığı bol suyla yıkayın. Bu yöntem sayesinde çaydanlığın içindeki lekelerden anında kurtulacaksınız.

YUMURTA VE PATATES KABUĞU

Çaydanlığın içindeki ve dışındaki kireci yok etmenin bir diğer püf noktası ise yumurta ve patates kabuğudur.

Çaydanlığın içerisine 1-2 bardak su ekleyin ve içine yumurta kabuğu ile patates kabuğu ekleyin iyice kaynadıktan sona güzelce yıkayın tüm kireçlerin anında yok olduğunu göreceksiniz.

ÇAYDANLIĞI PARLATMAK İÇİN…

Çaydanlığı parlatmak için ise sirke dolu bir kabın içerisine yerleştirin ve bir gece bekletin. Ardından kabın içerisine bir yemek kaşığı karbonat ilave edip bir miktar daha bekletin. Son olarak bulaşık süngeriyle dış yüzeyini temizleyin. İşlem bittiğinde çaydanlığın dışı ilk günkü gibi pas parlak olacaktır.

 

About editor

EDİTÖR'DEN

Çocuk Yeleği Nasıl Örülür?

Özellikle kış aylarında çocukların üşümemesi için yelek tercih edilir. Herhangi bir kıyafetin üzerine giyildiğinde sıcak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir