Ana Sayfa / Sağlık / Tepki sonrası Defne bebekle ilgili iyi haber
Defne Bebek

Tepki sonrası Defne bebekle ilgili iyi haber

Denizli’de prematüre doğduğu için acil göz muayenesi yapılması gereken Defne Taşçı’nın tedavisi için sosyal medyadan yapılan yardım çağrısına verilen cevap tepkilere neden oldu. Daha sonra sosyal medya üzerinden gelen tepkiler üzerine yetkililer, konuyu araştıracağını belirtti. Pamukkale’de oturan Taşçı ailesi aranarak muayene için için randevu verildi.

Antalya’da bir markette çalışan Halit Taşçı ve eşinin prematüre ikiz kız bebeği dünyaya geldi.

‘Defne’ ve ‘Cemre’ adları verilen bebeklerde, prematüre dünyaya geldikleri için sağlık sorunları yaşanmaya başladı.
Baba Halit Taşçı, çocuklarının tedavisi için Antalya’dan Denizli’ye yerleşti. Özel bir hastanede bir süre kuvözde kalan çocuklardan Cemre, bağırsakları yapıştığı için ameliyat oldu. Suni bağırsak takıldı. Yaşam mücadelesi süren minik Cemre’nin tedavisi Pamukkale Üniversitesi’nde sürüyor.

Tedavi gördüğü hastaneden bir süre önce taburcu edilen Defne bebeğin ise gözlerine log testi yapılması gerekiyor. Çocuklarının tedavisi için işinden olan ve Denizli’ye yerleşen ailenin durumu sosyal medyada konu olunca bir sosyal medya takipçisi dün Twitter üzerinden randevu alımı için yardım istedi.

Talebe cevap verilmemesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Paylaşım üzerinden çok sayıda kişi tepki gösterince yetkililer, durumu araştıracağını ve gerekenin yapılacağını belirtti.

 

About editor

EDİTÖR'DEN

5 ayda 9 kilo verdiren Sibel Can diyeti

Sibel Can, vücudun ihtiyacı olan bütün besin değerlerinin yeterli ve dengeli şekilde tüketilmesini öngören diyetiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir